Rüyadeha
A B C-Ç D E F G H I-İ J K L M N O-Ö P R S-Ş T U-Ü V Y Z

Tekrarlanan Rüyalar Ne Anlama Gelir?

Tekrarlanan Rüyalar Ne Anlama Gelir?

Rüya hemen hemen tüm insanların gördükleri hayali bir duygu bütünüdür. Uyku esnasında yapılan görülen rüyaları insanlar genellikle uyandıktan 10 dakika sonra hatırlamazlar. Rüya sonrasında günlük yaşantının yoğunluğuna dalan beyin rüya içeriğini siler. Gün içinde rüyasını hatırlamaya çalışan kişiler ile sık karşılaşmış ya da sizin de başınıza gelmiş olabilir. Rüyayı hatırlamada tam olarak başarı sağlayamasanız da bazen bir kısmını hatırlamanız mümkün olabilir.

Rüyalar içinde yer alan mesajlar bazen rahmani bazen de bilinçaltına dair olabiliyor. Özellikle tekrarlayan rüyalar insanlar tarafından unutulmayan içeriğe sahiptir.

Sürekli aynı rüyayı görmek ile ilgili olarak sıkıntı yaşayanlar bir hayli fazladır. Çoğunlukla karmaşık bir sonucu olabilen bu rüya mesajında yapmanız gereken ya da uygulamanız gereken bir şeye işaret olabiliyor. Bunun yanı sıra aşırı iş yoğunluğu ya da bilincin fazlası ile dolu olması sebebi ile de bu rüyalar görülebilir. Bilincin boşaltılması iyi bir dinlenme çoğu zaman tekrar tekrar görülen rüyalar ile ilgili durumun sona ermesine neden olabiliyor.

Hep aynı rüyayı görmek bazen korkutucu olabiliyor. Halk arasında karabasan olarak tabir edilen bu rüyalar kişide aşırı korku yarattığı için de her detayı bilinen rüyalardır. Bu tip rüyalar ile ilgili olarak yapılan bilimsel çalışmalar kişinin geçmişinde yaşadığı bazı olaylara dair gönderim yaparken bazıları ise yaşanılan vicdan azabına ya da yaşanan üzüntüye yorabiliyor. İslamiyet’te göre ise korku veren ve hüzne sokan bu rüyalar şeytani rüyalar olup şerrinden Allah’a sığınmak en doğru yol olarak tabir edilir.

Tekrar Eden Rüyaların Kesilmesi İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sürekli olarak tekrar eden rüyalar genel olarak her gece ya da her uyku sırasında değil de haftada bir ya da ayda bir olarak da görülebilir. Ayda ya da haftada bir kez bile aynı rüyayı görmek tekrar eden rüya olarak yorumlanır. Kimi zaman aklınızda olan fakat unuttuğunuz bir şeyi bilincin size hatırlatmaya çalışması olabilen bu rüyalar için öncelikle beyninizi dinlendirmeniz ve rahatlamanız gerekir. Sonrasında ise rüyada görülen nesne ya da olaya odaklanarak unutulan şeyin ne olduğunu kavramanız çözüm olacaktır.

Rüyada Tekrarlanan Rüyalar Ne Anlama Gelir? Görmek Hakkında Yorumlar