Rüyadeha
A B C-Ç D E F G H I-İ J K L M N O-Ö P R S-Ş T U-Ü V Y Z

Rüyalarda En Sık Karşılaşılan 12 Durum ve Anlamları

Rüyalarda En Sık Karşılaşılan 12 Durum ve Anlamları

Bilinçaltının bir eseri olarak nitelendirilen rüyalar gizemini hala korumaya devam ediyor. En fantastik rüyalara tanıklık etmiş olanların bile rüyalarında sık sık gördüğü durumlar da bulunuyor. İşte en sık görülen 12 rüya ve genel yorumları.

1. Düşmek

Uzmanlar, rüyada düşmeyi bilinçaltının kırmızı alarm sinyali olarak yorumluyor. İş yerinde, ilişkilerde ya da hayatında sıkıntılı dönemlerden geçen kişiler genellikle kendilerini rüyalarında düşerken görüyorlar.

2. Dişin Düşmesi

Diş düşmesi ile ilgili genel kabul gören tek bir açıklama yoktur. Diş güç ve güvenin sembolüdür. Dişin düşmesi ise güç ve güven kaybı yaşandığı şeklinde yorumlanır. Bir diğer yandan ise ilişkinin biteceği konusunda da kötüye işaret edildiği söyleniyor.

3. Çıplak Kalmak

Okulda veya iş yerinde kendisinin çıplak kaldığını görenler genellikle kaygılı dönemden geçen kişiler oluyor. Yeni başlangıçlar yapıldığı zaman duyulan endişeler de yapılan diğer yorumlar arasında bulunuyor. Yeni terfi alınması veya yeni bir okula başlanması gibi durumlarda rüyada sık sık çıplak kalındığı görülebiliyor.

4. Sınava Girmek

Mükemmeliyetçi kişiler rüyalarında sık sık sınava girdiklerini görebilirler. Rüyasında sınava giren kişi gündelik hayatında da her an tetikte olması gerektiğini düşünür.

5. Ölmek

Uzmanlar rüyada öldüğünü gören kişinin istemediği bir ilişki yaşadığı, iş ve kariyer planlarından memnun olmadığını söylüyor. Diğer yandan rüyada ölmek genellikle kötüye yorumlanıyor.

6. Ünlüyle Tanışmak

Rüyada ünlülerin sahip olduğu yeteneklerin kişinin de değer verdiği yetenekleri arasında bulunduğu söyleniyor. Ayrıca farklı insanlar tarafından tanınmak ve bilinme ihtiyacı gibi durumlarında göstergesi olduğu düşünülüyor.

7. Takip Edilmek

Kişinin uzun zamandır aklını kurcalayan bir sorun ile yüzleşmesi gerektiği anlamına geliyor.

8. Sevgilinin Aldatması

Partnerlerin farklı konular üzerine odaklandığı ve ayrı olarak çok fazla vakit geçirdikleri dönemlerde genellikle rüyalarda bu durum ortaya çıkıyor. İlişkideki güven eksikliği de bu rüyanın yorumları arasında bulunuyor.

9. Geç Kalmak

Kişilerin omzuna taşıyabileceğinden daha ağır yükler aldığı anlamına geliyor. Ayrıca kişinin o dönem çok fazla çalıştığı ve yorulduğu anlamına da geliyor.

10. Uçmak

Kişinin hayatı biraz daha akışına bırakması gerektiği şeklinde yorumlanıyor. Ayrıca kontrol dışı gelişen olaylar ile karşılaşıldığı anlamını da taşıyor.

11. Hamile Kalmak

Rüyada hamile kaldığını görmek uzmanlar tarafından kişinin hayatında ciddi sorunlar yaşadığı şeklinde yorumlanıyor. Bazı uzmanlar ise bu durumun yaratıcı projelerin hayata geçirileceği dönemlerde ortaya çıktığını söylüyor.

12. Kontrolden Çıkan Arabayı Sürmek

Kişinin hayatında kontrolü kaybetmek üzere olduğu veya kaybettiği şeklinde yorumlanıyor. Ayrıca kötü alışkanlıkların devam ettiği anlamını da taşıyor.

Rüyada Rüyalarda En Sık Karşılaşılan 12 Durum ve Anlamları Görmek Hakkında Yorumlar