Rüyadeha
A B C-Ç D E F G H I-İ J K L M N O-Ö P R S-Ş T U-Ü V Y Z

Rahatsız Edici Rüyalar Uyku Alışkanlıklarınızdan Dolayı Olabilir

Rahatsız Edici Rüyalar Uyku Alışkanlıklarınızdan Dolayı Olabilir

Tarih öncesi yıllardan beri insanların en fazla merak ettiği konular arasında rüyalar ve rüyaların insanları ne kadar etkilediği konuları yer almaktadır. Rüyalar, ertesi gün uyandığınız zaman kendinizi daha iyi veya daha kötü hissetmenize de sebep olabilirler. Uyku esnasında gördüğünüz rüyalarınızı olumsuz etkileyebilecek çevresel faktörleri ortadan kaldırabilmek için ise bazı detaylara dikkat etmeniz gerekebilir.

Mekanınızı Havalandırın

Yapılan geniş kapsamlı araştırmalardan sonra uyku sırasında duyulan kokuların rüyaları etkilediği ortaya çıkmıştır. Uyuduğunuz mekanınızı iyi havalandırdığınız zaman ve sakinleştirici, alerjen olmayan kokular ile donattığınız zaman uyku kaliteniz artmaya başlar. Odanızda yer alabilecek kötü kokular ya da yarım bırakılan yiyecekler uyku kalitenizi olumsuz yönde etkileyebilir.

Uyku Öncesi Ağır Yemekler Tüketmeyin

Uyku saatinize yakın saatlerde yediğiniz ağır yemekler uykunuzu daha problemli bir hale sokabilir. Aşırı dolmuş bir mideyle yatağa girerseniz uyuduğunuz zaman hazımsızlık çekebilir ve kötü rüyalar görebilirsiniz. Ayrıca ertesi sabah enerjisiz ve uykunuzu almamış bir şekilde de uyanabilmeniz mümkündür. Bu sebeple, uyumadan en az 2 saat önce yemek yemeyi kesmeniz gerekmektedir.

Uyurken Terlemeyin

Üzerinize örttüğünüz yorgan ya da pikenin sizi terletmemesi gerekmektedir. Uyku esnasında hissedebileceğiniz sıcaklık nefes alışverişlerinizi ve kalp atışınızı da olumsuz etkileyebilmektedir. Bu sebeple, sağlıklı bir uyku için uyurken kullanacağınız eşyaları daha titiz bir şekilde seçmelisiniz.

Rüyada Rahatsız Edici Rüyalar Uyku Alışkanlıklarınızdan Dolayı Olabilir Görmek Hakkında Yorumlar