Rüyadeha
A B C-Ç D E F G H I-İ J K L M N O-Ö P R S-Ş T U-Ü V Y Z

Yaz Aylarında Daha Kaliteli Bir Uyku için İpuçları

Yaz Aylarında Daha Kaliteli Bir Uyku için İpuçları

Yaz aylarında daha kaliteli bir uyku arıyorsanız bazı ufak tefek noktalara da dikkat etmeniz gerekiyor. Bu noktada ilk etapta doğru kıyafetler giymeye özen göstermelisiniz. Sentetik olmayan kumaşlar, pamuk ve ince keten kumaştan yapılmış olan yazlık pijamalar terlemenizi engelleyebilmektedir.

Nem ve Sıcak Uykunuzu Mahvedebilir!

Odanızda yer alan nem oranını düşürebildiğiniz zaman uyku kalitenizi de artırmaya başlarsınız. Nem alma cihazlarını bu noktada kullanmayı düşünebilirsiniz. Uyuduğunuz odadaki nem miktarını ne kadar azaltırsanız o kadar kaliteli bir uyku uyumaya başlayabilirsiniz.

Dekorasyon Stilinizi Gözden Geçirin

Yatak odası dekorasyonunuzda yanlış renkler kullanıyor olabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu içerisinde yapabileceğiniz en ufak bir hata uyku kalitenizi doğrudan etkileyebilir. Örneğin, aşırı koyu veya aşırı canlı renkler kullanıyorsanız muhtemelen uykuya dalmakta güçlük çekiyor olabilir veya sabahları yorgun uyanıyor olabilirsiniz. Bu sebeple, doğru bir dekorasyon stili oluşturabilmek için profesyonel destek almaktan çekinmeyin.

Tohumların Sihrinden Yararlanın!

Bir torba pirinç ya da buğdayı yarım saat kadar buzlukta beklettikten sonra uyurken bir tülbent ya da pamuk kumaştan yapılmış bir torbanın içine koyarak serinlemek için yararlanabilirsiniz. Siz uyurken, tohumların serinliği sıcak basmasını engelleyebileceği gibi aynı zamanda ortamdaki nemin de ortadan kalkmasını engelleyecektir.

Ayrıca her mevsim için geçerli olan bir kuralı da unutmamanız gerekiyor. Uyuduğunuz ortamda açık konumda elektronik cihaz barındırmamanız ve uyku öncesi mekanı havalandırmayı asla unutmamalısınız.

Rüyada Yaz Aylarında Daha Kaliteli Bir Uyku için İpuçları Görmek Hakkında Yorumlar