Rüyadeha
A B C-Ç D E F G H I-İ J K L M N O-Ö P R S-Ş T U-Ü V Y Z

Türkler En Çok Hangi Rüyaların Anlamlarını Arıyor?

Türkler En Çok Hangi Rüyaların Anlamlarını Arıyor?

İnsanlar genellikle rüyalarında gördükleri şeyleri hemen internet başına geçerek arama motorlarında aratarak anlamlarına bakarlar. Bu fikirden yola çıkarak araştırma yapan arama motorları ise Türkiye’den yapılan rüya tabirleri aramalarını yayınlayarak ilginç verileri ve istatistikleri ortaya koydu.

Yapılan araştırmalara göre Türkler rüyalarında en fazla “rüyada yılan görmek” aramasını yapıyor. Bu aramayı takip edenler arasında ise “rüyada altın görmek” ve “rüyada köpek görmek gibi aramalar yer alıyor.

En fazla aratılan ilk 5 ifade arasında ise hamilelik, at görmek, saç kestirmek, ayakkabı kaybetmek ve dişinin çıktığını görmek gibi ifadeler yer alıyor. Peki bu rüyalar tam olarak ne anlama geliyor?

Rüyada Yılan Görmek

Türklerin en fazla gördüğü rüyalar arasında yer alan rüyada yılan görmek hayra işaret etmez. Çevrenizdeki insanların sinsi bir şekilde planlar yaptığı ve çevrenizdeki kişiler arasında size düşmanlık besleyen kişiler olduğunu simgeler.

Rüyada Altın Görmek

Ünlü arama motoru Yandex tarafından yayınlanan yeni raporda 2. sırada “rüyada altın görmek” tabirine yer veriliyor. Rüyada altın görmek, rüyayı gören kişinin yakın bir zaman içerisinde çok büyük bir sevince kavuşabileceği ya da tam tersi hoş olmayan sözler işiteceği anlamına geliyor.

Rüyada Köpek Görmek

Raporlarda 3. sırada, “rüyada köpek görmek” araması bulunuyor. Rüyada köpek görülmesi genellikle pek iyi yorumlanmaz. Rüyada köpek gören kişinin çevresinde bir düşman olduğuna delalettir. Ayrıca rüyayı gören kişinin dikkatli olması gerektiğini anlamını da taşır.

Rüyada Fare Görmek

Rüyada fare görmek de pek hayırlı değildir. Bu rüyayı gören kişinin sağlık sorunları yaşayacağı ya da maddi olarak sıkıntılar içerisine gireceği kelinde yorumlanır.

Rüyada Ağlamak

Raporlarda ilk 5. sıraya giren “rüyada ağlamak” araması iç açıcı rüyalar arasındadır. Sessiz bir şekilde rüyasında ağladığını gören kişinin kısa bir süre içerisinde hayırlı haberler alacağı ve sevineceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Türklerin en fazla arattığı rüyalar arasında yer alan “rüyada hamile olduğunu görmek” araması berekete işaret eder. Erkeğin kendisini rüya içerisinde hamile olarak görmesi ise hüzün ve keder olarak yorumlanır.

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek genellikle pek çok kişi tarafından olumlu şekilde yorumlanır. Rüyasında deniz gören kişinin hedeflerine ve amaçlarına ulaşacağı anlamına gelir. Ayrıca planların yolunda gideceği ve kısa süre içerisinde gerçekleşeceği şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada Türkler En Çok Hangi Rüyaların Anlamlarını Arıyor? Görmek Hakkında Yorumlar